סדנאות אסאדו עבור חברות

סביב שולחן האוכל בעבודה נוצרות לעתים קרובות שיחות שמחברות ומגבשות בין אנשים. מעין אירועי חברה קטנים שבהם מתנהלות שיחות על תחביבים, אהבות משותפות ועוד. אחד הנושאים הכי פופולריים במפגשים אלו בין עובדים בחברות הוא אוכל.

כל אחד מביא איתו או קונה את המנה שהוא אוהב מהבית או מהמסעדה הסמוכה, כולם יושבים יחד ואוכלים והשיחה קולחת על טעמים, מרקמים ואפשרויות. האהבה לאוכל חצתה בשנים האחרונות גם את שלב שיחות הסלון והפכה לעיסוק חברתי. סדנאות אוכל מגבשות ומחברות אנשים שלא הכירו זה את זה או אנשים מאותה חברה או קבוצה שיצאו יחד למסע הקולינרי הזה, ללמוד משהו חדש. סדנאות בשר לחברות הן פעילות מגבשת מיוחדת במינה שתחבר בין כל אוהבי האוכל לעשייה ולארוחה שבאה בסופה.

סדנאות אסאדו לארגונים ולחברות

למה לי סדנת בשר עכשיו?

סדנאות בשר מקצועניות מוצעות כפעילות מחברת ומגבשת על ידי חברות המתמחות בנושא. זה יכול להיות שף מקצועי שעומד בראש קייטרינג בשרי מצליח או בשלן חובב שמתמחה בבשרים, תלוי באיזו רמה אתם רוצים את הסדנה שלכם.

סדנאות אוכל כוללות את החיבור עם אנשים שאוהבים אוכל ובישול, לצד ידע מקצועי וטיפים שמועברים על ידי המנחה ומספקים לכם עוד ידע ועוד התמקצעות משלכם. אחרי הסדנה תוכלו לחזור הביתה וליישם את מה ששמעתם ולשנות את הדרך שבה אתם מכינים את האוכל שלכם. מבשר ועד ירקות, ממתוקים ועד למשקאות. היום ניתן ללמוד ולהעמיק את הידע שלנו בתחומים קולינריים באמצעות סדנאות כמעט בכל תחום רלוונטי.

ולמה דווקא סדנאות אסאדו?

בשר הוא אוכל שכולם אוהבים, הוא מורכב להכנה ומצד שני פשוט, צריך ללמוד לא מעט על התכונות של כל נתח בשר כדי לדעת איך להכין אותו בצורה הטובה והמדוייקת ביותר. ממסעדות ועד קייטרינג לאירועים, כל מי שעוסק בתחום צריך לדעת איך להכין בשר בצורה איכותית וטעימה, אבל גם אנשים פרטיים שזהו עבורם תחביב בלבד יכולים להתחבר לסדנאות אסאדו וללימוד בתחום.

סדנאות בשר לחברות או לאנשים פרטיים הן הזדמנות ללמוד איך להכין סטייק משובח, איך לחתוך בצורה נכונה נתח אנטריקוט, כמה זמן צריך לצלות עוף ועוד מגוון רחב של טיפים ונושאים שיכולים לשפר את הדרך שבה אתם מכינים את הארוחות שלכם. בשר הוא חומר גלם יקר, מורכב ומיוחד שמופיע אצל לא מעט מאיתנו בתפריט היומי בכל יום.

בנוסף, אם אתם חובבי בשר, סדנת בשר היא גם הזדמנות לאכול ולטעום תוצרים של אנשים מקצועיים ולהכיר רעיונות יצירתיים חדשים להכנה והגשה של בשרים מכל הסוגים.

10989163_10152704303287106_1413072316607030121_n

אוכל שמחבר בין אנשים

בכל חברה ממוצעת כיום יודעים עד כמה חשוב ליצור כל הזמן פעילויות שמגבשות ומחברות בין אנשים. השעות הארוכות שאנחנו מבלים זה לצד זה בעשייה שגרתית בעבודה, השחיקה והעומס הרב יוצרים לא מעט פעמים את הצורך לפרוק את השגרה ולשנות אותה. כאן נכנסות לתמונה פעילויות כמו סדנאות אוכל.

סדנאות בשרים לחברות מועברים על ידי מגוון רחב של אנשים. מבעלי חברות קייטרינג לחתונות קטנות ואירועים שונים ועד לשפים בעלי מסעדות בתחום הבשרי. זוהי פעילות מחברת, מגבשת ומלמדת שבסופה מגיע הדובדבן על הקצפת – ארוחת בשרים שבה כולם לוקחים חלק.